A továbbképzéseket a Magyar Színháztechnikai Szövetség a témában jártas, tapasztalt szakemberei tartják: Schmid András (a Christie Digital kelet-európai képviselője) vetítéstechnikáról, Pelyhe János (Pelyhe és Társa Kft.), Kiss Péter (Művészetek Palotája) és Böröcz Sándor (Lisys-Project Kft.) a színpadvilágítás, illetve Lakatos Gergely (Zeneakadémia) a hangtechnika tárgykörében tartanak majd előadásokat. A workshopra eddig 12 társulattól összesen 24-en jelentkeztek, zömmel hang- és fénytechnikusok. Az érdeklődők 2018 tavaszán egy újabb továbbképzési modulra számíthatnak, melynek házigazdája szintén a nagyváradi Szigligeti Színház lesz.
A továbbképzést követően, október 15-én kerül sor a MASZÍN tagszínházak igazgatóinak egyeztető gyűlésére is, melyen a tavaszra tervezett MASZÍN-találkozóról és a tagszínházak művészeinek tervezett közös workshopjairól egyeztet a szövetség elnöksége.
„A Harag György Társulat technikai munkatársai számára fontos lehetőség ez a továbbképzés, amiért külön elismerés illeti a nagyváradi házigazdákat, akik kiemelt helyen, saját házi fesztiváljuk keretében biztosítottak teret ezen első közös rendezvényünknek.” – nyilatkozta Bessenyei Gedő István társulatigazgató, a színházi szövetség ügyvezető elnöke. Mint elmondta, a kétnyelvű nagyváradi színháztechnikai képzésre az Északi Színház román tagozatának technikai munkatársait is meghívták, hiszen a megújult színház felszereltségének szakszerű és minél hatékonyabb használata, az adott lehetőségek kiaknázása és fejlesztése mindkét tagozat közös érdeke.
A MASZÍN szövetség a továbbiakban városunkban is tervez programokat, így például Szatmárnémeti adhat otthont a szövetség tagszínházainak tavaszra tervezett éves találkozójának.